Ознака: Зијадин Села

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба...

Печатите од Алијанса за Албанците ги доби крилото на Зијадин Села. Ваква одлука донел Судот во Тетово. Од крилото на Села ја потврдуваат информацијата,...

Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

На партиски собир во спортската сала „Младост“ во Гостивар Али Ахмети и Зијадин Села потпишаа предизборна коалиција. Али Ахмети од Гостивар порача дека ова е...

Од позиција претседател на Алијанса за Албанците, Села најави победа на...

Зијадин Села е избран за претседател на Алијансата на Албанците, а од функцијата е разрешен Арбен Таравари на денешниот четврти конгрес на партијата. На...

Поддржувачите на Таравари и Села најавија паралелни партиски конгреси

Претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари закажа партиски конгрес што ќе се одржи вечерва во хотелот „Александар палас“ во Скопје од 19 часот,...

Централното собрание на Алијанса за Албанците покрена иницијатива за разрешување на...

Иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од претседател на Алијанса за Албанците е донесена на денешното централно собрание на партијата, што се одржа во...

Извршното собрание има право да донесе одлука за разрешување на претседателот...

Извршното собрание на Алијансата на Албанците според статутот има право да донесе одлука за разрешување и доверба на претседателот, истакна денеска претседателот на партиското...

Села ги свикува своите поддржувачи среде расколот во Алијанса за Албанците

По состанокот на крилото на Таравари во Куманово По состанокот на Алијанса за Албанците во Куманово на кој присуствуваше претседателот на партијата, Арбен Таравари и...

Зијадин Села поднесе оставка од функцијата претседател на АА

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села попладнево на прес-конференција си даде оставка по вчерашниот неуспех на изборите за советници во Советот на општина...

Груби го бранеше францускиот предлог, Села бара да биде прифатен за...

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, изразил целосно уверување дека европскиот предлог за одржување на...

Ковачевски ќе се сретне со Села при продолжувањето на консултациите за...

Продолжуваат консултациите за францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на Македонија со Европската Унија. За денеска во 11 часот во Клубот на пратениците...