Ознака: заразен

Заболен од Ковид-19 избегал од штипската болница, пронајден бил мртов во...

Седумдесет и петгодишен пациент од Пробиштип заразен со коронавирус синоќа избегал од модуларната болница во Штип, а по кратко време, бил пронајден мртов. Настанот го...

Жител на Дебар заболен од коронавирус наместо во изолација шетал низ...

Полицијата поднесе кривична пријава против жител на Дебар, заболен од коронавирус, кој наместо да седи во изолација бил затекнат во возило. Според информациите на МВР,...

Стресот може да биде заразен

Луѓето имаат софистицирана способност да ги „соберат“ и да ги препознаат сигналите на стресот кај другите. За среќа, стресот не е секогаш лош. Вашиот шеф...

Како да постапите доколку живеете со заразен од ковид-19

Ако се сомневате или дури сте добиле потврда дека некој од членовите на вашето семејство се заразил со коронавирусот, има неколку мерки кон кои...

Првиот претседател на Казахстан заразен со коронавирус

Првиот претседател на Казахстан, Нурсултан Назарбаев (79), е заразен со ковид-19 и е во изолација, е објавено на неговата официјална веб-страница. - Првиот претседател на...

Лаборант на Детската клиника заразен со коронавирус

На четворица од вкупно осумнаесет вработени на Детската клинка во Скопје епидемиолозите им препорачале изолација откако кај еден лаборант бил потврден коронавирус, извести министерот...

Првозаразениот жител на Кичево седум месеци живеел во странство

По денешната информација дека во Кичево е регистриран првиот случај на заразен со коронавирус, од кризниот штаб излегоа со целосна информација, која оди во...

Штипјанец се возел низ градот иако знаел дека е заразен со...

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Според информациите, обвинетиот на 24...

Принцот Алберт Втори од Монако заразен со коронавирус

Принцот Алберт Втори од Монако (62) е позитивен на новиот коронавирус, објави кралската палата, а пренесе „Индипендент“. Пред само 24 часа, принцот Алберт Втори најави...

Главниот преговарач на ЕУ ​​за брегзит заразен со коронавирус

Главниот преговарач на ЕУ за брегзит, Мишел Барние, излезе на Твитер со објава дека е заразен со коронавирусот Ковид-19, пренесува „Дејли мејл“.   Французинот напиша дека...