Ознака: ЖРК Куманово

Младинската екипа на ЖРК Куманово стана државен првак

Четирите најдобропласирани екипи ЖРК Металург од Скопје, ЖРК Куманово , ЖРК Деспина од Прилеп и ЖРК Овче Поле од Свети Николе настапија на фајналфор-турнирот...

Осма првенствена победа на ЖРК Куманово

Ракометарките на Куманово на домашен терен  во 9 – то коло  од женската ракометна супер лига   ја совладаа екипата на ЖРК Деспина  од Прилеп...

ЖРК Куманово продолжува во победнички ритам

Ракометарките на ЖРК Куманово вечерва на домашен терен ја совладаа екипата на ЖРК Кузман Вардар со 52-12 (25-4), со што ја остварија и шестата...

Петнаесетта последователна победа на ЖРК Куманово

Во 15-тото коло од женската ракометна супер лига ракометарките на ЖРК Куманово вечерва на домашен терен ја совладаа екипата на ЖРК Кузман Вардар-Илинден со 44:8...

Продолжува победничката серија на ЖРК Куманово

Ракометарките на ЖРК Куманово ја совладаа ЖРК Стружанка со 32-14 на гостувањето во Струга во рамките на 14-то коло, со што ја постигнаа 14-та...

ЖРК Куманово успешно ја заврши првата фаза во Регионалната женска ракометна...

Во рамките на последниот турнир од втората група од Регионалната женска ракометна лига што синоќа и вечерва се одигра во Подгорица ракометарките на ЖРК...

ЖРК Куманово ја продолжи победничката серија

Ракометарките на Куманово ја совладаа екипата на Вардар со 27-24 на домашен терен, во вечерашното дерби од 9-то коло на Суперлигата, со што ја...

Седма првенствена победа на ЖРК Куманово

Ракометарките на Куманово ја совладаа Гевгелија со 36-17 (19-12) на денешното гостување во осмото коло од Суперлигата, со што ја забележаа седмата последователна победа...

ЖРК Куманово во новата сезона стартуваше со победа

Во рамките на првото коло од новата ракометна сезона во женската ракометна суперлига синоќа на гостувањето во Прилеп ракометарките на ЖРК Куманово ја совладаа...

Во вториот контролен натпревар денеска во Куманово ЖРК Куманово го совлада...

Денеска во Куманово во вториот пријателски натпревар од двомечот помеѓу екипите на ЖРК Куманово и Паок од Солун, за разлика од вчера ракометарките на...