Ознака: епл

Епл претстави нови мерки за поголема заштита на личните податоци

Американската корпорација Епл ја претстави својата нова верзија на мобилниот оперативен систем ИОС, на годинешната конференција на компјутерските експерти, која деновие се случува во...

Епл ќе користи ОЛЕД дисплеи за сите свои телефони од 2019...

Според информациите од корејското издание на „ET Њуз“, Епл одлучиле да се префрлат на OЛЕД дисплеи во своите паметни телефони од 2019 година. Ова значи...

Епл се откажа од изградба на податочен центар во Ирска

Американскиот технолошки гигант Епл соопшти денеска дека се откажал од планираната изградба на податочен центар во Ирска, вреден 850 милиони евра, поради судска битка...

„Епл“ и „Спотифај“ ја продолжуваат трката за музичкиот пазар

Епл Мјузик одделението на американскиот гигант „Епл“ соопшти дека ја достигна бројката од 48 милиони претплатници на сервисот за емитување на музика и видео...