Ознака: експлозија

Експлозија на границата меѓу Канада и САД, две лица загинаа

Сите четири моста на границата меѓу Канада и Соединетите Американски Држави се затворени откако неидентификувано возило експлодира на граничниот премин Мостот Виножито, јавија локалните...

Десетици мртви и повредени по експлозијата на складиште со гориво во...

Најмалку 20 лица загинаа во експлозија во складиште за гориво во регионот Нагорно-Карабах во Азербејџан, соопштија локалните ерменски власти. Во извештајот се додава дека 290...

Експлозија во зграда во Смедерево, еден загинат, двајца повредени

Едно лице загина, а две се повредени во експлозија во зграда што синоќа се случила во Смедерево. Како што јави РТС, експлозијата се случила на...

Нема повредени од експлозијата на банкоматот во Чаир, оштетени возила

Утрово во скопски Чаир е разнесен банкомат. Според информации од локалните жители се слушнала експлозија, поради што претпоставуваат дека станува збор за експлозив. Полицијата е...

Момче со ракетен фрлач урнало зграда во Рума

Српската полиција во градот Рума, попладнево уапсила млад човек кој денеска од ракетен фрлач испукал проектил и уништил напуштен објект во близина на железничката...

Густ чад и автомобили во пламен по експлозија во Милано

Силна експлозија го погоди центарот на италијанскиот град Милано, објави новинскиот канал „Скај ТГ 24“. Најмалку пет автомобили и четири мопеди се запалени, а пожарот...

Евакуирани 30 објекти во Марсеј по уривањето на две згради во...

Осум лица не одговараат на повиците и се верува дека се под урнатините на двете згради што се урнаа во вчерашната експлозија во Марсеј,...

Голема експлозија на Крим, Украина вели дека уништила руски ракети

Експлозија во Џанкој на привремено окупираниот Крим ги уништи крстаречките ракети Калибр при нивниот транспорт со железница, се наведува на Телеграм-каналот на Главната разузнавачка...

Сомнителен брод дава нови докази во истрагата за нападот врз „Северен...

Федералното обвинителство на Германија соопшти дека на 18 и 20 јануари наредило проверка на бродот, кој можеби е поврзан со експлозиите на гасоводот „Северен...

„Северен тек“ бил саботиран од проукраинска група, сугерираат нови разузнавачки информации

Нови разузнавачки информации што биле прегледани од американски официјални лица сугерираат дека минатогодишниот напад на гасоводот „Северен тек“ го извршила проукраинска група, пренесе денеска...