Ознака: доминира

Делта-варијантата на вирусот САРС-КоВ-2 почна да доминира над другите

Варијантата делта, претходно позната како индискиот вид на ковид-19, забрзано се шири низ Стариот Континент. Таа стана доминантна во Обединетото Кралство, Португалија, Германија, но...

Влхова доминира во светското скијање, Шифрин во втор план

Многу ја почитувам Шифрин, таа е голема шампионка и дефинитивно нашиот ривалитет нѐ прави двете да се трудиме да бидеме подобри, вели Влхова, која...

Во европскиот тим на сезоната доминира Ливерпул

Од англискиот првак, меѓу најдобрите 11 се Александер-Арнолд, Ван Дајк, Робертсон и Хендерсон ФУДБАЛ - ИЗБОР НА „ЕВРОПСКИ СПОРТСКИ МЕДИУМИ“ Асоцијацијата на публикации „Европски спортски медиуми“...

„Џокер“ доминира со 11 номинации за наградите на БАФТА

Мрачната драма за еден од најпознатите антистрип-херои, филмот „Џокер“, со 11 номинации доминира на листата за наградите што ги доделува Британската академија за филмска...