Ознака: договорија

Пописот одложен, Собранието одблокирано

На неколкучасовната лидерска средба е постигнат договор по неколку клучни прашања за државата и граѓаните. Така, договорено е пописот да се одложи за септември,...

Украина и Русија договорија прекин на огнот

Двете земји продолжуваат да не се согласуваат околу прашања како што се повлекувањето на силите поддржани од Русија и одржувањето избори во областите на...

Путин и Ердоган се договорија за Сирија

Во согласност со договорот, сириските и руските сили треба да го надгледуваат повлекувањето на силите на курдските бунтовници во Сирија. Покрај тоа, со него...