Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24318)

Концертна претпромоција на новиот албум на „Темпера“ во „Станица 26“

Во клубот „Станица 26“, вечерва, со почеток во 21 часот, во организација на продукцијата „3 гонга“, концерт ќе одржи македонската група „Темпера“. Членовите на...

Трибјут-бендот „Брит Флојд“ во ноември во Скопје

По настапите пред повеќе од милион обожаватели низ целиот свет, на 14 ноември во арената „Борис Трајковски“ публиката ќе има можност да ужива во...

Протекувањето на информациите не го намали бројот на корисниците на Фејсбук

Бројот на оние што ги избришале своите профили е сосема занемарлив и компаниите, освен неколку исклучоци, како на пример „Плејбој“, продолжија да ја користат...

Отворен конкурсот за настап на фестивалот „Егзит“

„Егзит“, официјално најдобриот голем европски фестивал, и Студентскиот културен центар од Нови Сад, и годинава отворија конкурс за млади музичари на кои ќе им...

Што сѐ Фејсбук знае за нас

Фејсбук освен општите податоци за корисниците како име и место на живеење, знае каде јадат, каде пијат кафе, каде одат на шопинг, на патување,...

„Ај кју“ со одличен настап и во Амстердам

По учеството на „Израел повикува“ и по настапот на финалето на СЕХА-лигата во Скопје, како ексклузивни гости, нашите евровизиски претставници „Ај кју“ деновиве беа...

Вучиќ: За Косово преговараме со САД

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека за косовското прашање ним не им се противници Албанците, туку оние што ја создаваа таа држава и кои...

Западот бара стабилен преговарач од Приштина

На Европската Унија ѝ е потребна стабилна косовска влада, која ќе може да ги исполни обврските што ги презема од Бриселскиот договор за регулирање...

Бугарија на второ место според бројот на вонбрачни деца

Бугарија е на второто место според бројот на новороденчиња што се родени во вонбрачна заедница од земјите-членки на ЕУ, покажаа податоците од анализата на...

Хрватите се недовреливи кон интернет-трговијата

Трендот на купување преку Интернет во иднина ќе расте, а тоа ќе се одрази и на работењето на класичната трговија во Хрватска Учеството на онлајн-купувачите...