Ознака: директор

По кавга, запалена канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“

Две лица ја запалиле канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“ во населбата Кисела Вода, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Како што...

Градоначалникот Коњановски ги изгуби ингеренциите да назначува директор во градинката „Естреја...

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски не ќе може да назначува директор во градинката „ Естреја Овадија Мара“. Ваква одлука донесе Министерството за труд и...

Путин го смени првиот човек на Роскосмос, Јуриј Борисов е новиот...

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за разрешување на еден од неговите најблиски соработници Дмитриј Рогозин од функцијата директор на руската државна вселенска агенција...

Разрешен директорот на струмичкото училиште во кое наставник е обвинет за...

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а Основниот...

Иван Илиевски по пет месеци заминува од директорската позиција во ЈСП

По пет месеци на функцијата директор на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП), на Иван Илиевски му истече мандатот, соопштија од Град Скопје. Оттука велат дека постапката...

Зуди Енузи Кока е новиот в.д. директор на Комунална хигиена-Скопје

Зуди Енузи Кока е назначен за нов в.д. директор на ЈП Комунална Хигиена- Скопје. Како што информираат од Град Скопје, се работи за дипломиран правник...

Иван Илиевски нов в.д. директор на ЈСП

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, го назначи Иван Илиевски за в.д. директор на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) на местото на досегашниот директор...

Во Грција нападнале директор на училиште поради ковид-мерки

Единаесет лица се уапсени на северот на Грција, а се сомничат дека поради примена на ковид-мерки нападнале директор на училиште. Осомничените се членови на група,...

Игор Гулабоски е нов в.д. диркетор во „Водовод и канализација“ во...

Нов в.д директор на ЈКП „Водовод и канализација“ во Прилеп е Игор Гулабоски, инжинер технолог, со над 18 годишно работно искуство во приватна фирма...

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел верува дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година, бидејќи зголеменото производство на вакцини обезбедува глобални...