Ознака: директор

Aнгелина Димовска-Миташева нова директорка на Филхармонија

Ангелина Димовска-Миташева е новата в.д. директорка на Филхармонија, потврдија за МИА од Филхармонија. Досегашен в.д. директор беше Даниел Лазаровски, кој беше на функцијата од септември...

Виктор Панчевски назначен за нов в.д. директор на ЈП Водовод и...

На местото нов в.д. директор на ЈП Водовод и Канализација е назначен Виктор Панчевски, информираат од Град Скопје. -Панчевски доаѓа на позицијата како професионалец од...

Бени Шаќири нов директор на МКЦ

Музичарот Бени Шаќири е назначен за нов директор на Младинскиот културен центар (МКЦ), потврдија од МКЦ. Од МКЦ велат дека Бени Шаќири е назначен за...

Град Скопје распиша конкурс за директор на МКЦ

Град Скопје распиша конкурс за директор на јавната установа Младински културен центар. Право на пријавување имаат сите државјани на Македонија кои ги исполнуваат законските...

Инцидент на Клиниката за кардиохирургија, вработен физички го нападнал директорот

Денеска во СВР Скопје во 10 часот е добиена пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј. (вработен во клиниката) вербално нападнал медицинска сестра, а...

Утре истекува мандатот на Зоран Ангеловски, ќе остане ли ОТА без...

Директорот на ОТА Зоран Ангеловски вчера закажа прес-конференција, која требаше да се одржи денеска пред Собранието, но изутринава настанот беше откажан. Мандатот на Ангеловски...

Д-р Илир Демири нов директор на тетовската болница

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска за нов директор на ЈЗУ Клиничка болница Тетово го именуваше д-р Илир Демири, кој на оваа функција...

Директорката на Царинската управа, Славица Кутиров поднела оставка, Владата ја прифатила

Директорката на Царинската управа Славица Кутиров со соопштение до медиумите информира дека на денешната седница Владата на Република Северна Македонија ја прифатила нејзината оставка...

Кардиохирургија е фунционална, не сакам да одиме „на нож“, туку правно...

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и дека со тимот се...

Д-р Јовев размислува дали да му стане советник на Меџити, но...

Чест ми е што ме повикува да му бидам советник за кардиохирургија, но не ме повикал лично, вели за „Нова Македонија проф. д-р Сашко...