Ознака: директор

Партиско-коалициските „клучеви калаузи“ што го урнисуваат патот до посакуваниот систем

Разрешувањето на директорот на Клиниката за кардиохирургија како повод Партизацијата, како негативен феномен на македонското општество, очигледно се има претворено во општоприфатена состојба, штом висок...

МКЦ е повторно на мета на партиски игри, ќе го води...

Од утре МКЦ има нов в.д. директор, Никола Алексов, дипломиран детектив, кој е примен пред два дена преку Агенција за привремени вработувања во МКЦ...

Марјан Спасовски е разрешен од должноста директор на Управа за извршување...

Марјан Спасовски е разрешен од должноста директор на Управа за извршување на санкциите на денешната владина седница, информираа од Владата. Премиерот Димитар Ковачевски вчера најави...

Ковачевски најави смена на директорот на Управата за извршување на санкции...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска најави смена на директорот на Управата за извршување на санкции Марјан Спасовски откако избега осуденик од затворот во Идризово. Ковачевски...

Вашингтон не гледа позитивно на изборот на новиот директор на БИА

Србија Белградските медиуми деновиве со големо внимание го следат развојот на настаните по информациите што некои од нив ги споделија дека властите во Србија добиваат...

ВМРО-ДПМНЕ го повика Ковачевски да го разреши новиот директор на АНБ

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конференција го повика премиерот Димитар Ковачевски да го разреши Зарко Милошевски, бидејќи „во...

За АНБ е избран професионалец, опозицијата за секој функционер има напади,...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска повтори дека за нов директор на Агенцијата за национална безбедност (АБН) е избран професионалец, кој од 1997 година работи и...

Твитерџиите одлучуваат дали Маск да се повлече од функцијата шеф на...

Милијардерот Илон Маск објави анкета на Твитер во која ги прашува корисниците дали треба да се повлече од функцијата извршен директор на компанијата и...

Зарко Милошевски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Владата на денешната седница го назначи Зарко Милошевски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Милошевски на позицијата директор доаѓа од позиција на помошник...

Трагаме по актуелни текстови што ќе провоцираат

Васил Василев, директор на народниот театар „Иван Вазов“ од Софија Народниот театар „Иван Вазов“ е многу важен театар во вашиот регион. Можете ли да ни...