Ознака: Делчево.

(Видео) Брегалница се излеа во Делчево

Реката Брегалница се излеа од коритото во Делчево, поради зголемување на водостојот во текот на ноќта. Според видеото на МИА, реката ги поплави клупите во нејзината...

Oбвинителството во Делчево проверува наводи за изборен поткуп

Со поткуп од 1000 денари, кандидат за советник, барал лице со избирачко право во Македонска Каменица да гласа за определена политичка партија. Основното јавно обвинителство...

Владина делегација се поклони пред споменикот на Гоце Делчев по повод...

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и директорот на Центарот за управување...

Фатен осомничен за поткуп во Делчево

На разговор во полицијата е повикан 35-годишник од Делчево со иницијали Н.С. кој се сомничи дека дал 3.000 денари во замена за глас на...

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани – Делчево, кај с. Очипала, при што возачот добил тешки повреди. Според информациите, се работи С. Ц., жител на...

Се гради нов пазар

ДЕЛЧЕВО Интензивно се работи на изградба на современиот градски пазар во Делчево. Во моментов во тек е поставување на челичната конструкција на покриениот дел од...

Се гради велосипедска патека

ДЕЛЧЕВО Во тек се градежни работи за доизградба на дел од велосипедската патека Делчево - Илин Камен, во чии рамки се градат улици во селото...

Делчевски ресторан организирал матурска прослава со жива музика

Против угостителски објект и 30-годишник од Делчево полицијата поднесе кривични пријави поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи. Како што информираат од...

Николовски во Делчево: Ова се заеднички загуби и заеднички ќе ги...

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, го посети реонот на Делчево...

Ангелов: Ситуацијата кај беровско Мачево ескалира, пратени се три хеликоптери

Три хеликоптери (еден наш и два српски) се упатени кон беровското село Мачево каде ситуацијата со пожарот ескалира, објави на социјалните мрежи, директорот на...