Ознака: ганц

Нетанјаху и Ганц во натпревар за формирање на новата израелска влада

Бенјамин Нетанјаху и опозицискиот лидер Бени Ганц го започнаа периодот на ризични политички пазарења по изедначените резултати на изборите во Израел што покажува дека ниедна...