Ознака: вториот круг

Осум селекции веќе се пласираа во вториот круг

Од групите Е, Ф, Х и Г во следната фаза се пласираа Германија, Унгарија, Данска, Јужна Кореја, Бразил, Јапонија, Хрватска и Шпанија ПО ДВЕ КОЛА...

Заврши гласањето во Дебар

Заврши вториот круг од изборите во градот Дебар. Дебарчани денеска гласаа за свој градоначалник. Според ДИК, право на глас имаат вкупно 19.211 гласачи на...

До 15 часот 29 отсто излезност на изборите во Дебар

Денеска во Дебар се одржува вториот круг на изборите за градоначалник на општината. Од Државната изборна комисија (ДИК) соопштија дека на 27 избирачки места право...

Потрагата по млади таленти „Ново име“ – стопирана

Проектот „Ново име“, еден вид можност за сите млади од цела Македонија на јавноста да ѝ го претстават својот талент и со тоа да...