Ознака: „Враќање“

Зеленски: Враќањето на Крим на Украина е прашање на време

Крим никогаш нема да стане дел од Русија, изјави украинскиот претседател Владимир Зеленски, пренесуваат агенциите. Според него, „Русите никогаш нема да го сакаат Крим како...

Костадин Петров повторно во Металург

РАКОМЕТ Знам што значи да се носи дресот на Металург. Чест ми е и задоволство што повторно ќе бидам дел од тимот од Автокоманда, изјави...

Враќање во минатото

Ќе биде целосна иронија на враќање во минатото доколку се распаднат придобивките од лидерската средба и сегашната ескалација продолжи, на пример, со повик на...

Големо американско враќање на Балканот

ВО НАЈАВА НОВ ПРИСТАП НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИТИКА Едно отворено писмо од висок американски службеник, кое беше испратено по бугарското вето за почеток на преговорите на...

Ево Моралес ќе се врати во Боливија на 9 ноември

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес, кој беше принуден да си даде оставка и да избега во услови на големи протести минатата година, ќе...

Преостанатите американски трупи во Авганистан ќе се вратат дома до Божиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп навести дека сите американски војници во Авганистан можат да се вратат дома до Божиќ, навидум демантирајќи го својот советник за...

Тихановскаја најави враќање во Белорусија, протестите продолжуваат

Светлана Тихановскаја, која му беше противкандидатка на Александар Лукашенко на претседателските избори и пребега во странство, наскоро би можела да се врати во земјата....

Двајцата астронаути на „Спејс екс“ денеска треба да се вратат на...

Двајцата астронаути кои слетаа на Меѓународната вселенска станица кон крајот на мај користејќи ја капсулата на приватната компанија „Спејс екс“ на Илон Маск, би...

Берлин се противи на евентуалното руско враќање во Г7

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас експресно го отфрли предлогот за враќање на Русија во групата седум најразвиени земји во светот (Г7), што...

Вратени на старите функции 14 раководни лица во МВР

Министерството за внатрешни работи соопшти дека од денеска во согласност со постојните законски одредби за функционирањето на т.н. техничка влада повторно се вратени на...