Ознака: „Враќање“

Над 200 лица со автобуси и приватни возила денеска ќе влезат...

Над 200 лица со автобуси и приватни возила денес треба да се вратат во Македонија. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека биле...

МНР бара од словенечкото и хрватското министерство нови конвои за враќање...

Во врска со застојот на македонските автопревозници на италијанско-словенечката граница, Министерството за надворешни работи (МНР) информира дека вчера се обезбеди конвој за одреден број...

За враќање за секој мигрант по 2.000 евра

Европската Унија ќе му даде на секој мигрант што е сместен во веќе преполните кампови на грчките острови по 2.000 евра за да се...

Илјада турски специјалци на грчката граница го спречуваат враќањето на мигрантите

Турција распореди 1.000 специјалци по должина на границата со Грција за да ги спречи мигрантите да се вратат на нејзината територија, објави министерот за...

Гваидо се врати во Венецуела без никакви проблеми

Лидерот на опозицијата во Венецуела и самопрогласен венецуелски претседател, Хуан Гваидо, се врати во земјата без проблем, од ризичната меѓународна турнеја, во рамки на...

Враќањето на странските борци најголем предизвик за Балканот

Регионалните експерти истакнуваат дека е тешко да се предвиди како некое лице ќе се однесува по отслужената затворска казна и дали може осуден терорист...

Државни субвенции за враќање на талентираните Грци

Грчките власти имаат намера да вратат околу 500 висококвалификувани лица, кои би добивале високи плати од 3.000 евра што ќе се покриваат од државни...

Турција ќе врати два милиони бегалци во Сирија

Портпаролот на турскиот претседател, Ибрахим Калин, изјави дека Турција сака силите на сириската Влада да се повлечат од пограничното подрачје, за да може Анкара...

Заживување на чаршијата со кино, концерти, изложби

„Звуците на чаршијата“ е мултимедијална и мултикултурна манифестација, која годинава се одржува по 13 пат, со идеја да потсети на заборавената традиција, да оживее...

Винона Рајдер – враќање на холивудскиот трон

Кога не е на снимање, најмногу ужива да биде дома, читајќи некоја добра книга. И тоа вистинска, печатена книга, затоа што таа нема таблет,...