Ознака: „Враќање“

Фирмите кои оствариле добивка, не треба да ја враќаат финансиската помош...

Досега се одобрени 21.542 барања од компании за поддршка за исплата на плати од 14.500 по вработен. Како што соопштија надлежните, најголем интерес за...

Украинскиот шеф на дипломатијата откри три чекори за враќање на Крим

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитриј Кулеба, ја објасни стратегијата во три чекори на украинските власти за враќање на Крим. Кулеба вели дека на...

Роналдо утре се враќа во Италија

Италијанските и португалските медиуми тврдат дека Кристијано Роналдо утре ќе пристигне во Италија пред очекуваното враќање на тренинзи во италијанскиот фудбал. Роналдо замина дома во...

Тајсон најавува спектакуларно враќање во боксерскиот ринг на 53 години

Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија, 53-годишниот Мајк Тајсон, откри дека се подготвува за изненадувачко враќање во рингот за меч во четири рунди за...

Нови вонредни летови за враќање на македонските граѓани дома

„Визер“ вчера спроведе нови вонредни летови со кои превезе 138 македонски државјани од Лондон Лутон кои немаа можност да се вратат дома поради рестрикциите...

Со чартер-лет од Лондон се вратија 130 македонски граѓани

По деветте чартер-летови за враќање на македонски државјани од Малта, Хрватска, Словенија, Германија, Австрија и Швајцарија, денеска во соработка со македонската амбасада во Лондон,...

Вратени 118 македонски државјани од Малта

Министерството за надворешни работи информира дека денес организираше враќање во Македонија на 118 македонски граѓани од Малта, а во попладневните часови ќе бидат превезени...

Владата објави тендер за летови за враќање на наши државјани од...

Владатa објави јавен повик за организирање на авионски превоз за враќање на 915 македонски државјани од Германија. Предмет на овој јавен повик е организирање авионски...

Шеесет и тројца македонски граѓани во карантин по враќањето од Црна...

Министерството за надворешни работи на Република Македонија информира дека во соработка со МНР на Црна Гора и Косово, утрово организираше враќање на 63 македонски...

Секој што ќе ја напушти државата ќе потпише документ дека три...

Секој граѓанин што ќе ја напушти државата, во иднина ќе потпишува документ во кој изјавува дека во наредниве три месеци нема да смее да...