Ознака: вонземјани

Не верувајте им на вонземјани

Одлучив да се одморам. Има да кренам четири раце и шест нозе во воздух и ич око нема да ми трепне. Додуша, мене едново...

Од вонземјани во спалната до чудни слики на ТВ – пандемијата...

Од мистериозни летачки чинии над планината Слемиш во областа Антрим, па сѐ до чудни слики забележани на ТВ, бројот на пријавени НЛО-а и паранормални...

Половина од Британците веруваат во вонземјани

Долго очекуваната публикација на американскиот владин „извештај за неидентификувани летечки објекти (НЛО)“ претставен на крајот на јуни годинава не ги надмина очекувањата на оние...

Идентификувани 29 планети што можеби ги користат вонземјани?!

Идентификувани се 1.715 ѕвездени системи од каде што вонземјаните би можеле да ја откријат Земјата во последните 5.000 години, објави „Гардијан“. Луѓето со векови...

Вонземјани постојат и можно е да се меѓу нас

Вонземјаните постојат и можно е тие веќе да се наоѓаат меѓу нас на Земјата, вели Хелен Шарман, првата британска астронаутка. Шарман за списанието „Обсервер“ изјави...

Тајните на „Област 51“ останаа безбедни

Гратчето Рејчел во американската сојузна држава Невада се подготвуваше за инвазија од 30 илјади луѓе при планираниот упад во „Областа 51“, но бројот на...

„Област 51“ на штрек ги очекува трагачите по вонземјани

Првите посетители на настанот „Упаднете во ’Област 51’, не можат да не запрат сите“, пристигнаа во близина воената база во пустината Невада, во САД,...

Како „Област 51“ стана жариште на теориите на заговор

Воената база што се наоѓа во пустината Невада, позната како „Област 51“ е цел на бројни теории на заговор поврзани со вонземјани и Неидетификувани...

„Вонземјаните“ меѓу нас

Во отсуство на навремени и прецизни информации, Македонија деновиве одново е преплавена со теории на заговори, кои се однесуваат на разни трагедии, исчезнати лица,...