Ознака: волонтер

Почина волонтер што учествувал во тестовите за вакцина против ковид-19

Бразилската здравствена агенција „Анвиса“ потврди дека починал волонтер што учествувал во испитувања на вакцина против ковид-19, пренесува агенцијата „Ројтерс“. Станува збор за истражување за вакцината...

Волонтирав да бидам заморче за ковид-вакцината и сега се каам

Во мај, Томас Гоки стана волонтер и беше изложен на ковид-19 со надеж дека ќе помогне во патентирањето на потенцијална вакцина за вирусот. Тој...

Микола Билик – од волонтер до капитен

Составен дел на секој голем спортски настан се волонтерите, кои во Виена на ЕП ги има околу 300. Австрија вторпат е домаќин на ЕП,...

Секогаш треба да бидеш подготвен да овековечиш интересен момент

Петар Настески, гимназијалец од Кичево, е младо момче со многу таленти: волонтер е во Црвениот крст, актер во аматерскиот театар со реализирани повеќе успешни...

Стани „Сите сити“ волонтер

„Ајде Македонија“ објави повик за вклучување на волонтери во системот за донирање на вишок храна „Сите сити“, кој ќе се одржи на 27 јуни од 17...