Ознака: возач

МНР: Возач на македонски туристички автобус загинал во сообраќајка во Италија,...

Возач на автобус, македонски државјанин роден 1965, загинал денеска во сообраќајна несреќа во Италија, а 12 патници, исто така македонски државјани, се полесно повредени,...

Одреден 30-дневен притвор за возачот на Палевски

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

ОЈО отвори истражна постапка и побара притвор за возачот на Палевски

Основното јавно обвинителство Скопје известува дека донесе наредба за спроведување истражна постапка за возачот кој го возел првоосомничениот за убиството на младата Вања Ѓорчевска,...

Адвокатот Васко Стојков се уште на распит во полиција, кривична против...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се уште трае распитот на адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата...

Осумнаесет години затвор за возачот кој во Велес на пешачки усмрти...

Велешанецот Ангелче Николов, кој на 17 декември минатата година на пешачки удри 11-годишно девојче кое почина на самото место, денеска во Основниот суд Велес...

Обвинение за возачот од Велес кој прегази 11-годишно девојче на пешачки

Обвинителството од Велес поднесе обвинение против 30-годишен Велешанец кој во декември минатата година прегази со автомобил мајка и 11-годишно девојче на пешачки премин. Девојчето...

Повреден возач на електричен тротинет, откако возило удрило во него

На 28.11.2022 во 07.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Скупи“ во Скопје, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Велика Британија воведува доживотен затвор за возачите што усмртиле некого

Во Велика Британија следната недела стапуваат во сила промените на законот со кои е предвидено возач што во сообраќајна несреќа усмртил друго лице би...

Бугарско обвинителство: Возачот е виновен за автобуската несреќа на автопатот Струма

Бугарското обвинителство ја заврши истрагата за автобуската несреќа на автопатот Струма во која загинаа 45 македонски државјани. Заменик главниот обвинител Борислав Сарафов за „БТВ“...

Со автомобил удрил во малолетник во Тетово и побегнал

Возач во Тетово повредил малолетник и го напуштил местото на настанот. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 14,35 часот е пријавено дека...