Ознака: Бутел

Убиство во Бутел

Во скопската населба Бутел 2 вечерва се случило убиство, објави ТВ21 повикувајќи се на информации од МВР. Според првичните информации, убиството се случило на булеварот...

(Видео) Владина делегација положи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел

Делегација на Владата предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи, Бујар Османи, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и министерката за...

Улицата Лазо Трповски во Бутел ќе биде затворена за сообраќај

Градот Скопје известува дека поради изведување градежни работи, улицата Лазо Трповски во општината Бутел ќе биде затворена за сообраќај од 29.3.2021 година до 31.3.2021...

Мајка и син пронајдени починати во стан во Бутел

Во вечерните часови на 3 јануари во скопската полиција било пријавено дека во дом на улицата „Призренска“, која се наоѓа во населбата Кучевишка Бара,...

Царовска ги посети учениците во „Панајот Гиновски“

БУТЕЛ Министерката за образование и наука Мила Царовска ги посети првачињата од основното училиште „Панајот Гиновски“ во Општина Бутел. Тие заеднички читаа сликовници од програмата...

Таблет за секој наставник

БУТЕЛ Општина Бутел, освен оптички интернет, обезбеди таблети за сите вработени од седумте општински основни училишта, кои ќе служат за потребите на онлајн наставата. Наставниците...

Згазен пешак во Бутел

Попладнево згазен е пешак на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел 2. Полицијата е на терен и работи на расчистување на случајот.

Филипче најави нови поликлиники во повеќе скопски општини

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека населбите Ѓорче Петров, Бутел, Карпош, Аеродром и Ново Лисиче ќе добијат нови поликлиники, одговарајќи на новинарско прашање...

Општина Бутел ќе субвенционира купување велосипеди и електрични тротинети

По повод Светскиот ден без автомобили, градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, беше дел од велосипедска тура со учениците од основните училишта на територија...

Сертификати и подароци од Смилевски за наставниците

БУТЕЛ Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, им додели сертификати и пригодни подароци на наставниците што дадоа особен придонес во реализацијата на учењето од далечина....