Ознака: Бутел

Скопјанец осомничен дека криел оружје и дрога во бункери во Бутел

Дваесет и четиригодишен скопјанец е осомничен дека ги сокрил оружјето, муницијата и дрогата во бункери во Бутел кои беа откриени на почетокот на мај. Основното...

Металург ќе игра против Спачва, а Бутел ќе се соочи со...

Металург ќе игра против хрватска Спачва од Винковци, а Бутел против унгарски Ѓенѓеш во првото квалификациско коло за ракометната Лига Европа. Ова е резултат...

Маж застрелан во нога додека седел пред кафуле во Бутел

Триесетгодишен скопјанец пријавил дека на 10 јули околу 15 часот, додека со Е.Н. и Р.Н. седеле пред угостителски објект во населба Бутел, во нивна...

ДИК: Гласањето во Бутел не е прекинато, се работело за недоразбирање

По обвинувањата дека на избирачко место во Бутел било фотографирано гласачко ливче, портпаролот на Државната изборна комисија, Адмир Шабани, вели дека инцидент немало. Недоразбирањето...

Спасовски: Повисоки плати во образованието

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево имаше средба со просветни работници во општината Бутел. Тој ги истакна политиките на СДСМ и рече...

Мицкоски: Ќе покажеме дека Македонија може да биде една од најдобрите...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за сè што граѓаните изминатите години правеа за Македонија и за...

Чаир има најмногу заразени, Центар го помина Бутел по бројот на...

Во моементов Скопје е главно жариште на коронавирус во земјава, со вкупно 720 активни случаи на заразени. Според статистиката, најголем дел од активно заразените се...

Градоначалникот на Бутел негативен на коронавирусот

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски, преку Фејсбук соопшти дека добил негативни резултати на тестовите за Ковид-19. - Сакам да ве информирам дека двата теста, кои...

Во Бутел пуштено во употреба инклузивно игралиште

Инклузивното игралиште во дворот на ОУ „Живко Брајковски“, кое Град Скопје го направи во соработка со Општина Бутел, денеска  скопскиот градоначалник Петре Шилегов го...

Најмногу новозаразени скопјани денеска има во Чаир и Бутел

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19, од кои најмногу во Чаир и Бутел. Имено, од Чаир заразени се 11 лица, а...