Ознака: Бутел

Костовски: Ќе има санкции ако се потврди какво било несоодветно однесување...

Во изминатиов месец до мене како градоначалник пристигаат информации дека во некои од клоновите на градинката „11 Октомври“ во Општина Бутел, од страна на...

Загина 20-годишна девојка, паднала од зграда во Бутел

Дваесетгодишна девојка вчера била пронајдена на плочник пред зграда на подрачје на скопски Бутел. Девојката со иницијали С.Д.(20) од Скопје била затекната со тешки телесни...

Двајца оружени разбојници ограбиле обложувачница во Бутел

Грабеж утринава се случил во обложувачница на подрачјето на општина Бутел. Со закана со оружје две лица одзеле пари од вработен во обложувачницата. Случајот...

Жителите на Бутел на протест, не даваат Арсовска да им гради...

Незадоволните жители од улицата Хо-Ши-Мин во Бутел денес протестираа против одлуката на Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска за изградба на улица која минува...

Продолжува реконструкцијата на улиците во Бутел

Во рамките на планираната програма на Општината, започна целосната реконструкција и санација на крак на улицата 18 во Бутел. Како што информира градоначалникот Дарко Костовски,...

Доделени 60 стипендии за најуспешните основци во општината Бутел

Општина Бутел за првпат во своето постоење како општина организира доделување парични ваучери за најдобрите ученици од општинските основни училишта. Беа доделени парични ваучери...

Маж загина во тешка сообраќајна несреќа во Бутел

Шеесет и четиригодишен маж од Скопје денеска загина во сообраќајна несреќа што се случи на улицата Александар Урдаревски во скопската населба Бутел. Според информациите, несреќата...

Се збогатува просторот во основното училиште „Свети Климент Охридски“ во Бутел

Изминатите два месеца општинските власти на Бутел интензивно работеа на облагородување на просторот во основното општинско училиште „Свети Климент Охридски“. Како што информираат општинските власти,...

Скопјанка нападната пред очите на својот малолетен син

Скопјанка била физички нападната пред нејзиниот малолетен син, информираат од министерството за внатрешни работи. Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје, М.М.(27) од Скопје пријавила...

Убиство во Бутел

Во скопската населба Бутел 2 вечерва се случило убиство, објави ТВ21 повикувајќи се на информации од МВР. Според првичните информации, убиството се случило на булеварот...