Ознака: биографијата

Што стои во биографијата на министрите

„Нова Македонија“ во кратки црти ги претставува клучните показатели од биографијата на членовите на новата влада Премиерот Димитар Ковачевски е роден во 1974 година во...

Во Шибеник промовирана биографијата „Арсен човек како тој“

Биографијата на големиот хрватски и регионален композитор, поет, кантавтор и уметник Арсен Дедиќ, што ја напиша хрватскиот новинар Златко Гал, во вторникот беше претставена...