Ознака: бензини

Од ноќеска на полноќ пониски цени на безнините и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и  ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ се намалуваат за еден денар за литар, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V),...

Горивата поскапи за еден до два денари за литар

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за...

Од полноќ нови цени на дизелот и бензинот

Од полноќ за еден денар поевтинува дизелот, а за половина денар Екстра лесното масло за домаќинство. Бензините поскапуваат за половина денар, одлучи денеска Регулаторната...

Раст на цените на бензините

Цената на Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 од полноќ се зголемува за еден денар, а на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува...

Од полноќ поскапуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе Одлука со која се зголемуваат малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,01 процент...

Поевтинуваат бензините

Од полноќ бензините се намалуваат за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната...

Поскапува дизелот, цените на бензините остануваат исти

Дизел горивото од ноќеска на полноќ поскапува за 2,5 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Дизелот поскапува за два денара по литар

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за два денара по литар, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Поскапуваат бензините, дизелот поевтинува

Од полноќ, бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот поевтинува за еден денар. Според новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, Еуросупер БС-95 ќе се...

Од полноќ се намалуваат цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која oд полноќ ќе има намалување на цените на нафтените деривати во просек...