Ознака: бебе

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дека бебето родено во метрото ќе има право на бесплатен превоз во француската престолнина до својата 25...

Американски војник се бори за старателство над продадено бебе, за кое...

Американски војник води правна битка со сојузната држава Аризона за старателство над бебето што неговата отуѓена сопруга тврдеше дека починало, за да го продаде...

Родители си дошле од болница со туѓо бебе

Бебиња биле заменети при отпуст на мајка во Клиничкиот центар на Црна Гора(КЦЦГ), јавуваат црногорските медиуми. Прв што забележал нешто необично бил таткото, кој видел...

Влијанието на стресот кај мајката врз развојот на мозокот кај бебето

Во некоја од скорешните колумни во „Нова Македонија“ зборувавме за тоа како влијае стресот на некои мозочни функции, особено на помнењето. Покажавме, врз база...

Почина седуммесечно бебе од велешкото село Бузалково

Во Општата болница во Велес било донесено починато седуммесечно бебе од велешкото село Бузалково. - Од извршениот разговор со родителите било констатирано дека околу 11.30...