Ознака: барби

Од Наташа Ростова до Барби

Чекам Холивуд да се ослободи и да одиграм епизода во „Војна и мир“, намќорна тетка што знае сè за секого и ситно мрмори со...

„Барби“ забранет во Либан и во Кувајт

Либан, кој некогаш се сметаше за еден од најлибералните делови на Блискиот Исток, го забрани глобалниот кинохит „Барби“. Поконзервативниот Кувајт исто така најави дека...

Новиот филм за Барби користеше толку многу розова боја што имаше...

Новиот филм за познатата кукла Барби на Грета Гервиг беше толку посветен на тоа сè да биде розово што во еден момент имаше меѓународен...

Маргот Роби ја глуми куклата Барби

Долгоочекуваниот филм на режисерката Грета Гервиг за најпознатата кукла на светот, конечно, во јавноста пласира фотографија на која може да се види како Маргот...

Барби лансираше кукла со ликот на научничката што ја направи „Астра...

Компанијата „Мател“, произведувач на куклата Барби, дизајнираше нов модел по примерот на Сара Гилберт, научничката што на „Оксфорд“ ја направи вакцината против коронавирусот. Гилберт вели...

Барби 60 години го следи напредокот на жената

Ана Секуловска е колекционерка на кукли Барби, досега има собрано 66 најразлични кукли во својата колекција Барби, креацијата на Рут Хендлер, кој ја именувал куклата...

Барби наполни 60 години

Омилената кукла на девојчињата, Барби, го прослави 60-от роденден и нема ниту една брчка, пренесува британски „Гардијан“. Популарноста на играчката не опаѓа, за што...