Ознака: Баерн

Баерн го реновира стадионот за ЕП и за финалето на ЛШ

ФУДБАЛ Баерн ја користи летната пауза за да постави нов хибриден терен за следната сезона и да го модернизира својот стадион пред Европското првенство (ЕП)...

Бернд Дирнбергер – универзалецот и рекордер на Баерн

Лигата на шампионите (натпреварување порано со име Куп на шампионите) досега ја освоиле стотици фудбалери, некои од нив се легенди, трофејни фудбалери, но останале...

Баерн и Ливерпул имаат само по четири можни ривали

Половина од годинашните учесници во осминафиналето на ЛШ се различни во однос на минатата сезона ФУДБАЛ - ПРЕД ЖДРЕПКАТА ВО ЛШ Баерн и Ливерпул имаат само...

Милер единствен со 300 победи во дресот на Баерн

Сезонава Баерн го има најдобриот домашен ефект во Бундес-лигата, со 12 победи, едно реми и два пораза ФУДБАЛ - БУНДЕС-ЛИГА Со голот од пенал во 82...

Минхенски Баерн на врвот

Истражувањето на „Еуромерика спорт маркетинг“ покажа дека Баерн лани продал 3.250.000 дреса, а само уште Реал Мадрид успеал да ја надмине бројката од 3.000.000...

Томас Милер – крал на асистенциите и тренер на теренот

ФУДБАЛ Тој има извонредни квалитети и е еден од најтешките фудбалери за кого треба да се подготвувате како противник. Едноставно не можете да го чувате,...

Флик соопшти дека го напушта Баерн

Тренерот Ханс-Дитер Флик објави дека ќе го напушти Баерн по завршувањето на сезонава, откако неговите фудбалери го совладаа Волфсбург со 3-2 на гости, со...

Фудбалот е игра на многу, многу грешки, особено во нападот

Една од најважните работи за добар центаршут е да не се обидувате да погодите некого во главата. Упатете ја топката во просторот, бидејќи кога...

Баерн втор клуб со шест трофеи во една сезона

ФУДБАЛ-по тримфот на КЛУПСКОто СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Европскиот и германски првак Баерн го победи првакот на Северна Америка, мексиканскиот клуб Тигрес, со 1-0 во финалето на...

Баерн ја продолжи трофејната низа со триумфот над Тигрес

Баерн го совлада Тигрес со 1-0 во финалето на Светското клупско првенство одиграно вечерва во Ал Рајан, Катар. Баварците станаа светски прваци по вторпат...