Ознака: Анѓушев

Освоениот куп со Вардар – врв на кариерата

Анѓушев беше во составот на Вардар, кој во 1961 година ги освои Купот на Југославија и пехарот на маршалот Тито. Враќање во матичниот клуб...

Легендарниот кавадаречки Хорват

Анѓушев беше еден од најистакнатите фудбалери на Тиквеш, кого го споредуваат со еден од најдобрите бившојугословенски репрезентативци, Хрватот Ивица Иво-Хорват. Во 1961 година, тој...

Ковачевски за писмото на Заев: САД црната листа ја пополнуваат според...

Ставовите на секого во ова демократско општество се легитимни така што не би можел да дадам дополнителни коментари, вели премиерот Димитар Ковачевски во однос...

Нема основа да ми го ограничат влезот во САД, Анѓушев најави...

Поранешниот вицепремиер и бизнисмен Кочо Анѓушев најави дека ќе ја обжали одлуката на Соединетите Американски Држави кои му забранија влез во земјата нему и...

Кочо Анѓушев, неговата сопруга и двете деца ставени на „црната листа“...

Кочо Анѓушев, бизнисмен и поранешен вицепремиер, се најде на американската „црна листа“. Одлуката е објавена на веб-страницата на американскиот Стејт департмент. „Соединетите Држави го означуваат...

Владата ѝ одговори на Антикорупциска: Нема правен основ да се бара...

По повод информација за поднесената иницијатива на Државната комисија за спречување на корупција за поведување постапка за утврдување одговорност на заменикот на претседателот на...

Заев и Анѓушев на промоција на стартап-проекти

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, имаа свои обраќања на настан во организација на Фондот за иновации и...

Потенцијалот за соработка помеѓу Македонија и Обединетото Кралство е голем

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, денеска, заедно со премиерот Зоран Заев, учествуваат на инвестициски форум во организација на „Фајненшал Тајмс“ и Европската...

Заев и Анѓушев до германските компании: Ова е вистинско време за...

Политичките и демократските промени во земјата, за кои Република Македонија ги доби најголемите признанија од ЕУ и меѓународната заедница, вклучително и најновата безусловна препорака...

Анѓушев и Тевдовски на форум на Европската банка за обнова и...

Делегација на Владата на Република Македонија што ја сочинуваа заменик претседателот во владата задолжен за координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и министерот за...