Ознака: александар палас

Лажни се дојавите за бомби на скопскиот аеродром, во „Александар Палас“...

Полицијата заврши со проверките на скопскиот аеродром и дел од училиштата и утврди дека станува збор за лажни пријави, соопштија од МВР за МИА. Заврши...

Подарете можност за СРЕЌА ПЛУС и вратете се со еко скутер...

Трендот за дарување - СРЕЌА ПЛУС, не води на десеттиот јубилеен Саем за венчавки, каде веќе традиционално, Државна лотарија нуди можности за купување подарок...

Обинение против четири лица што вербално нападнале 11 полицајци

Четири лица во хотелот „Александар палас“ во Скопје им ја загрозиле сигурноста на 11 полициски службеници што вршеле службено дејство легитимирање. Тие почнале вербална...

Спасовски: Жалам што Обвинителството немаше храброст да одреди притвори за инцидентот...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски изрази жалење што Обвинителството немало храброст да одреди притвори за осомничените за пукањето во хотелот „Александар палас“. - За...