Ознака: Ада Хегерберг

Хегерберг со 52 гола стана рекордерка во ЛШ

Норвежанката, четирикратна европска првенка со Лион, има одличен просек, оти 52-та гола во ЛШ ги постигна на 50 меча Норвежанката Ада Хегерберг (24), членка на...

Најдоброплатени се Аргентинци во Шпанија

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, има годишна плата од 130 милиони евра, а неговиот сонародник, на клупата на Атлетико, Диего Симеоне, заработува 41 милион...