Судијата му изрече 30 дневен притвор на дилерот на дрога В.М (26 ) од Битола, кај кој на 26 септември полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, пронашле и одзеле 14 пакувања хероин, повеќе различни видови таблети, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.
Осомничениот В.М. бил приведен во полициска станица во Битола и по целосното документирање на случајот судијата во претходна постапка на Основниот суд во Битола му одреди 30 дневен притвор.
М.М.