Фото: Пиксабеј

Регионалниот ЦУК Куманово, известува дека синоќа сообраќајна несреќа при која автомобил удрил во банкина во реонот на селото Љубанци, Општина Ранковце, при што животот го загуби 1 лице, а 3 лица се здобиле со тешки телесни повреди и истите се пренесени во болница во Куманово.

Сообраќајот на тој патниот правец во период од 02:00 до 05:25 часот бил во целосен прекин.