При изведување на работни задачи во фабрика во Кочани, вчера почина Г.К.(48) од тој град.

– Лекар од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт без траги на насилство – јави МВР.

Увид на местото извршила увидна полициска екипа.