фото: Илустрација

Осумнаесет годишен кумановчанeц е уапсен затоа што насилно се однесувал кон неговата мајка, а полицијата кај него пронашла и нож.

Утрово во 00.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Ј. (18) од Куманово, затоа што претходно во домот агресивно се однесувал кон неговата мајка и оштетил дел од покуќнината.

Исто така, при преглед кај него бил пронајден и одземен нож.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.