Затвореник од Кочани бил затекнат во затворот во Штип, обидувајќи се да прикрие 20 пакувања со хероин.

Случајот синоќа го пријавил вработен во Казнено-поправната установа.

Извршен е увид од полициски службеници од СВР Штип, за настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.