Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени се во напуштена куќа во Кавадарци.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврдува за МИА дека синоќа во 18.45 часот, во напуштена куќа на улица „Рајна Соколова“ во Кавадарци, биле пронајдени десет канти со тежина од околу 100 килограми со непозната тврда кафена материја, најверојатно катран од афион.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.