Автомобилот на „Каресто“ е бетмобилот во реалноста

Уште од 2005 година, со филмот „Бетмен бегинс“ на Кристофер Нолан, автомобилските ентузијасти што го обожаваат суперхеројот Бетмен беа желни да видат целосно функционален...

Мотоцикли на иднината што можеби ќе се возат по 2020 година

Мотоциклите постојат долго време и се дел од историјата на човекот. Всушност, тие имаат долга и голема историја во прекрасниот свет на транспортот и...

Зошто се трошат милиони за концепт-автомобили?

Концепт-автомобилите често претставуваат поглед кон иднината. Вообичаено се одликуваат со исклучителен надворешен и внатрешен дизајн, со карактеристики што досега не се видени. Некои критичари...

Суперавтомобилот „ауди пб-18“ е спортско купе на иднината

Прекрасниот концепт на „ауди пб 18 е-трон“, кој го имаше своето деби во Неделата на автомобили во Монтереј во 2018 година, сега доби зелено...

Најубавиот и функционален концепт-автомобил на светот

„Рено“ го создаде најдобриот концепт на хиперавтомобил. Aвтомобилот „рено трезор“ е еден од најпопуларните автомобили во светот, постојано се зборува за неговиот изглед наместо...

Целосно автономните автомобили и не се толку здодевни

„Пежо е-леџенд“ е електричен автомобил со високи перформанси Концептот „пежо е-леџенд“ дефинитивно е фаворитот во класата на електричните автомобили. Неговиот дизајн е инспириран од класичниот...

Највпечатливите микроавтомобили во светот

Микроавтомобилите често се дефинираат како многу компактни автомобили со мали мотори, дизајнирани за употреба во големите градови, особено за земји како Јапонија. Во Јапонија...

Малите половни автомобили се најопасни

Најновата студија открива дека користените спортски автомобили и малите користени автомобили при сообраќајки имаат највисок ризик за завршување со фатални последици Новата студија сугерира дека...

„Бруч мопета“ – микроавтомобил од минатото

Во светот постојат само пет вакви микроавтомобили Терминот микроавтомобил се користи за автомобили што навистина имаат мала големина. Ваквите автомобили често поседуваат три или четири...

Амстердам со забрана на бензински и дизел -автомобили до 2030 година

Во изминативе неколку години повеќе од девет земји и десетина града најавија забрана на моторите со внатрешно согорување. Главно низ европските градови и држави...