Стари автомобили што претставуваат добра инвестиција

Со сигурност може да се каже дека повеќето возила како што стареат ќе вредат помалку пари. Но постојат автомобили што го оспоруваат овој тренд....

Автономните aвтомобили ќе дојдат во подалечна иднина

Пред една година, Детроит и Силиконската долина имаа визии да стават илјадници автономни такси-возила на патот во 2019 година, воведувајќи ера на автомобили без...

Најновиот автомобил на „Бугати“, „чентодиечи“, ќе биде и најмоќен автомобил досега со 1.600 коњски...

Дизајнот на хиперавтомобилот „чентодиечи“ му оддава почит на „бугати еб110“ од 1990-тите, во чест на 100-годишнината на автомобилскиот производител. Автомобилот „чентодиечи“, што на италијански...

Овој автомобил со две тркала требаше да биде „иднината“ на транспортот

„Гиро-икс“ е прототип автомобил од 1967 година. Тој под неговата хауба има вградено жироскоп, кој се користи за да се балансира возилото со две тркала „Гиро-икс“,...

Џорџето Џигуаро – дизајнерот на автомобили од филм со Џејмс Бонд и „Враќање во...

Малкумина дизајнери биле влијателни како Џорџето Џигуаро во обликувањето на современите автомобили. Во неговата 64-годишна кариера, тој дизајнирал некои од најуспешните и највлијателни автомобили...

Поради големата побарувачка, „Порше“ го зголемува производството на „тајкан“

Испораките за „тајкан“, првото електрично возило во производство на „Порше“, ќе почнат кон крајот на оваа година Тешко е да се процени значењето на „порше...

Автомобили што возат автономно

„Ербас“ го искомбинира своето знаење од воздухопловството со знаењето и иновациите на автомобилскиот гигант „Ауди“ во еден нов концепт за креирање возило, наречен „поп.ап...

Вилијам Ијансон специјалист за продажба на колекционерски автомобили

Скриено во длабоките шуми на западот на Англија, меѓу неверојатните отворени патишта и необичните британски колиби, е шармантното седиште на компанијата „Вилијам Ијансон Лтд“....

„Тесла“ треба да го редизајнира стариот седан „моделот С“

Ќе претставиме неколку промени што корисниците на „тесла“ би сакале да ги видат во новиот и ребрендиран „тесла модел С“ „Тесла моделот С“ беше првиот...

Старите автомобили посакувани и денес

Педесеттите години на минатиот век беа златната доба во однос на дизајнот на автомобилите. Тие потсетуваат на автомобили со долги линии, а футуристичките опашки...