Ознака: вклучуваат

Приватните автобуски превозници повторно се вклучуваат во сообраќај

Приватните автобуски превозници, по неколкумесечна пауза, повторно започнуваат со сообраќање низ скопските улици откако завчера постигнаа нов договор со јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“. Веста беше...