Ознака: Вархеји

Димитров: Итна реафирмација на македонските позиции во спорот со Бугарија

Поранешниот македонски министер за надворешни работи, Никола Димитров, бара итна реафирмација на македонските позиции во спорот со Бугарија и „итно заминување од владата на...

Ковачевски не го видел твитот на Вархеји дека во францускиот предлог...

Премиерот Димитар Ковачевски на барање на дописничката на МИА од Брисел да го искоментира денешниот твит на еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји со кој...

Немаме време за губење – процесот треба да се забрза, Македонија...

Посветени сме да ги продолжиме напорите за почеток на преговори со Северна Македонија пред завршувањето на француското претседателство со Европската Унија во овие клучни...