Ознака: „Твитер“

Со тужба го притискаат Маск да сведочи за преземањето на „Твитер“

Американската комисија за хартии од вредност го тужеше милијардерот Комисијата за хартии од вредност (СЕЦ) на САД го тужеше американскиот милијардер и претприемач Илон Маск,...

„Твитер“ ќе го смени логото со синото врапче

Сопственикот на „Твитер“, американскиот милијардер Илон Маск, објави дека логото на платформата во форма на птица наскоро ќе биде сменето. Маск на Твитер напиша...

„Твитер“ ќе им овозможи на медиумите да го наплаќаат читањето

Извршниот директор на „Твитер“, Илон Маск, најави дека корисниците на неговата платформа ќе можат да избегнат месечни трошоци и дека од мај ќе им...

Падот на вредноста на „Твитер“ не ја замаглува визијата на Маск...

„Tвитер“ изгуби повеќе од половина од својата вредност во претходните шест месеци, односно откако Илон Маск ја презеде сопственоста на компанијата. Маск во допис...

Дали новиот шеф на „Твитер“ може да предизвика политичка поларизација во...

Реакции по купувањето на познатата социјална мрежа од страна на Илон Маск Републиканците сега имаат порозов поглед на „Твитер“ и на „Тесла“ Илон Маск предизвика хаос...

Вработените во „Твитер“ ги снајде ултиматумот на Маск за 40 работни...

Новиот сопственик на „Твитер“, Илон Маск, преку мејл на вработените во компанијата им нагласил дека работата од дома веќе нема да биде дозволена, и...