Ознака: шема

Измамничка шема на која „падна“ виртуелниот криптофинансиски свет

Долготрајниот новинарско-истражувачки проект на „Би-би-си“ откри нови шокантни детали за една од најголемите „Понзиеви шеми на сите времиња“. Уанкоин (OneCoin), кој со измама беше...

Ким Кардашијан стана „заштитно лице“ на крипто-шемата „напумпај и фрли“

Дали се интересирате за криптовалутите? Ова не е финансиски совет, туку споделување на она што пријателите ми го кажаа за токенот етелиум макс!. Оваа...