Ознака: рестрикции на струја

Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи е уверен дека до крајот на годинава, но и во текот на целата грејна сезона не би...