Ознака: реформираат

И Обединетите нации и Меѓународниот монетарен фонд да се реформираат

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, изјави на самитот на Г7 во Јапонија дека е време да се реформираат Советот за безбедност и...