Ознака: полагање цвеќе

13 Ноември одбележан со полагање на цвеќе пред Споменикот на ослободителите...

По повод одбележувањето на 13 Ноември- Денот на ослободувањето на Скопје, денеска почит на борците кои ги положија своите животи и ја извојуваа слободата,...

ФОТО: Државниот врв му оддаде почит на Гоце Делчев – 120...

Со панихида на Македонската Православна Црква - Охридска Архиепископија во Скопје почна одбележувањето на 120 години од смртта на македонскиот револуционер и борец за...