Ознака: Педро Кастиљо

Претседателот на Перу уапсен откако се обиде да го распушти парламентот

Перуанската полиција го приведе претседателот Педро Кастиљо, се вели во соопштението на безбедносните сили, во која шефот на државата е именуван како поранешен претседател. -...