Ознака: олигарх

ФБИ на „привремена работа“ во Далмација

Според сознанијата што допреа во јавноста, при претресот на јахтата во Трогир, покрај припадници на хрватските безбедносни сили, учествувал и цел тим на американското...

Судбината на Челси го означува крајот на ерата на олигарсите?

Роман Абрамович го стави фудбалскиот клуб Челси на продажба (се проценува дека зделката би изнесувала три милијарди фунти) по 19 години во кои беше...