Ознака: огнена група

Меџити ќе дејствува како независен пратеник

Доскорешните пратеници на ДУИ, Изет Меџити и Мерита Колчи Коџаџику и пратеникот Кастриот Реџепи, кои најавија формирање на ново политичко движење, преку видео на...

Меџити формира нова партија по превирањата во ДУИ

Изет Меџити ги започна активностите за формирање на новиот политички субјект во државата. Во Чаир тој беше придружуван и поздравен од пратеникот Кастриот Реџепи,...

Ахмети најмалку десетпати ме молеше да формираме фракција во ДУИ, вели...

Токму претседателот Али Ахмети најмалку десет пати во минатото ме молеше да формираме фракција внатре во ДУИ, но сега се појави потребата да има...

„Огнените“ станаа фракција на ДУИ: Обврска е да бидеме глас на...

Огнената група на ДУИ од денеска и официјално ќе функционира како фракција на ДУИ, ова членовите на таа група го соопштија на денешната прес-конференција....

Согласно статутот во ДУИ не се дозволени фракции, ќе треба да...

По речиси пет часа заврши седницата на Централното претседателство на ДУИ, по која претседателот на партијата Али Ахмети изјави дека фракции според статутот не...

Од денеска ќе делуваме како фракција, ќе имаме наши ставови, истакна...

Членовите на таканареченета „Огнена група“ најавија дека ќе делуваат како фракција. Градоначалникот на општина Сарај и дел од Огнената група, Блерим Беџети рече дека...

ДУИ не расправаше за барањата на „огнените“, партијата не е формирана...

Наредната недела нова седница По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според изјавите...

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Во пресрет на денешната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) на која се очекува да се расправа за „Фронтот за...

Митингот на ДУИ во Чаир беше концерт со скапи пејачи, истакна...

Митингот на ДУИ во Чаир беше концерт со скапи пејачи, истакна потпретседателот на ДУИ и лидер на „Огнената група“, Изет Меџити, во емисијата „Тема...

ФОТОГАЛЕРИЈА – Митинг на ДУИ во Чаир: Ахмети стаса во друштво...

ДУИ вечерва го оддржува долгонајавуваниот митинг во скопската општина Чаир, во период кога се соочува со внатрешен бунт од т.н. „огнена група“, која е...