Ознака: нуклеарна уцена

Пјонганг ги обвини САД и Јужна Кореја дека со воените вежби...

Пјонгјанг соопшти дека ќе преземе соодветни мерки против „лудилото на воените подбуцнувачи“. - Нивниот заговор воено да не скршат е уште еден јасен показател дека...